Investice

Mějte vždy na paměti, že sotva 5 procent výzkumů se ukáže jako funkčních. Investice obnáší velké fundamentální, technické, exaktní poznatky a obrovskou dávku kritického myšlení. Neposledně pak psychické síly unést neúspěch z nalezení slepé cesty z různých důvodů (slepé cesty, podvody, neschopné týmy, slabí vědci, CEO finance atd. apod.) Investice tak vyžadují neustále a permanentní vzdělávání, přehodnocování poznatků a chápání, co obnáší a znamená pojem kritické myšlení. 


  • v přípravě, zatím se jedná o velmi hrubý nástin, krátký nástřel myšlenky, neurčitá představa a někdy ji možná dokončím (naposledy aktualizováno 17.12.2014)

Pokud si koupíte podíl jakékoliv společnosti formou akcií. Pokud si již nějakou výzkumnou společnost vyberete, měli byste vědět o ní, co nejvíce. Jací lidé ji tvoří, má smysl pro naši budoucnost atd. apod. Jistě, že budete mít myšlenky na zbohatnutí, ale kdo chce moc a rychle, nemá povětšinou nic.

Záleží jen na vás, co vás naplňuje a dává smysl, pro někoho to mohou být peníze, které bude dál investovat. Vše má mnoho úhlů pohledu, ale zkuste být i investory a pomoc tvořit budoucnost, protože je to, dle mého, to nejtěžší ze všech investic, kterých můžete být součástí a posunout tak lidstvo dál, takříkajíc být u toho a ne se jen pouze vést, být pasažérem.  http://www.wall-street.cz/?paged=2

Berte hlavně na vědomí, že objevováním slepých cest,  se lidstvo posouvá rychle dál a tak je otázkou, co se vlastně dá považovat za neúspěch? Osobní? Ten možná, jen do nějaké míry. Není důležitý mnohdy cíl, ale na čem se podílíte a k čemu tím přispíváte.

Proto mě osobně nenaplňuje třeba přeprodávání akcií během pár vteřin a tedy obchody na setinách, byť přináší bezpečný permanentní zisk a byť nejsem vůbec člověk bohatý.

Někdo by také mohl namítnout, že burza je špatná atd. apod. Burza je však pouze nástroj jako vše ostatní a vždy záleží na tom, kdo jej drží v ruce. S kuchyňským nožem taky můžete krájet chleba a nebo s ním zabít člověka. Vše je o lidech a vždycky bude. Burza nadšeným lidem, vizionářům a vědcům, dává do ruky mocný nástroj proto, jak přivést své nápady a myšlenky v život a realizovat je.

_____________________

poznámky:

Tento text je určen nadšencům, vizionářům, lidem s nadhledem, kteří chápou a vědí, že dobrého člověka nepoznají podle víry, titulu, povolání apod. Dobrý člověk nemusí věřit v Boha, nemusí být inženýr, policista, lékař, kněz atd., aby mohl být dobrým.

Tento text je určen  lidem, které naplňuje touha posunout lidstvo dál pomocí vědy a nikoliv skrze prosazování vlastní názorové pravdy, která se jim stane měřítkem všech ostatních. Text je určen lidem, kteří chtějí jednou v budoucnu osidlovat vesmír, lidem, kteří chtějí být průkopníky a chtějí se stát investory do vědy a nést na bedrech tíhu odpovědnosti, protože objevování slepých cest znamená tříbit a snahu přicházet na nové, stále zkoumat a nestagnovat na místě. Odhalení slepých cest nás posouvá dál.

Investory, kteří vědí, že každý výzkum je důležitý, protože jen tak můžeme tříbit vědecké poznatky od metod, které neprokázaly svou účinnost a funkčnost.  Z chyb se člověk učí a posouvají vědu dál a tak je důležité, aby existovali i lidé, kteří toto chápou a dokáží nést tíhu za neúspěchy a budoucnost světa na svých bedrech.   Máte vize?

Obraťte oči ke hvězdám a zapomeňte žabomyších válek o kousky hrdosti na drobná území  a nechte vzniknout hrdosti nové, hrdosti na Zemi.  Měli jsme neskutečné štěstí, když jsme se společně, mezi biliony planet, narodili všichni na Zemi.

Abychom mohli osídlit vesmír, musíme být zdraví. Umět vyléčit i ty nejzákeřnější nemoci. Tedy začněme a zkusme pomoc lidem, kteří nám mohou zajistit lepší budoucnost, investujme do vědy, ale pečlivě vybírejme do koho investujeme. Chybných interpretací a nedostatek kritického myšlení je opravdu velmi mnoho.